Chcesz sprowadzić samochód z innego kraju? Zobacz, jak to zrobić

Chcesz sprowadzić samochód z innego kraju? Zobacz, jak to zrobić

Coraz więcej osób decyduje się na sprowadzenie samochodu z innego kraju. Nie tylko europejskiego, ale i również ze Stanów Zjednoczonych. Niektórzy robią to z pobudek ekonomicznych, inni dlatego, że ich wymarzonego modelu nie ma w naszym kraju, a bardzo im na nim zależy. Oczywiście wszystko jest, jak najbardziej do zorganizowania, ale należy wiedzieć, że poza samym kosztem samochodu, najczęściej trzeba też ponieść koszt transportu i ewentualnego cła. Najlepiej jest korzystać ze wsparcia specjalistycznych firm, które mają w tym zakresie doświadczenie i wiedzą, w jaki sposób zorganizować wszystko krok po kroku.

Sprowadzenie samochodu z Niemiec – jak to wyglada pod względem kosztów?

Sprowadzanie samochodów właśnie z Niemiec jest bardzo powszechną metodą, ponieważ transport z Niemiec do Polski nie jest tak kosztowny, jak z odleglejszych krajów, a do tego niemieckie auta często są w naprawdę dobrym stanie i o małym przebiegu. Głównie dlatego, że Niemcy jako naród są dość bogaci i mogą pozwolić sobie na stosunkowo częste wymiany pojazdów. Czy jednak warto zajmować się sprowadzaniem samochodu z Niemiec na własną rękę? Odpowiedź brzmi – niekoniecznie. Głównie dlatego, że aby móc to zrobić profesjonalnie, niezbędne może okazać się doświadczenie oraz wiedza. Do tego dochodzi dokładna znajomość przepisów i przeliczenie wszystkiego w taki sposób, aby było w pełni opłacalne. Oczywiście wstępny koszt można wyliczyć korzystając z internetowych kalkulatorów. Jeśli chcesz wiedzieć, jak dokładnie wyglada sprowadzanie aut z Niemiec koszty, najprościej będzie posłużyć się właśnie specjalnie stworzonym kalkulatorem, który bierze pod uwagę wszelkie możliwe, dodatkowe opłaty, jakie trzeba ponosić w konkretnych przypadkach.

Samochody sprowadzane z USA

Dużą popularnością cieszy się także sprowadzanie samochodów ze Stanów Zjednoczonych. Głównie jest to praktykowane przez kolekcjonerów, ponieważ można tam znaleźć modele aut, których nie ma w Europie. Należy jednak liczyć się z wieloma różnymi opłatami, których trzeba mieć świadomość jeszcze przed rozpoczęciem całego procesu. Auta z USA cieszą się i tak niesłabnącym zainteresowaniem. Warto i w tym przypadku skorzystać nie tylko z samego kalkulatora, który umożliwi wyliczenie ewentualnych kosztów, jakie poniesie się w całym procesie, ale i z doświadczenia osób, które się tym zajmują na co dzień. Nieoceniona będzie właśnie znajomość obowiązującego prawa i wszystkich przepisów, które związane są z zakupem samochodów za oceanem i ich transportem do Polski.

Sportowy model sprowadzony z Japonii

Polacy coraz chętniej sprowadzają samochody nie tylko z krajów Europy oraz ze Stanów Zjednoczonych, ale i również z odległej Japonii. Choć w pierwszej chwili cały ten proces może wydawać się skomplikowany, zapewniamy, że wcale taki nie jest, jeśli skorzysta się z usługi profesjonalistów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że trafi do ciebie najlepiej wyselekcjonowane auto, które posłuży ci przez bardzo długi czas. Szczególnie polecane są sportowe auta z Japonii, które na pewno zrobią niemałą furorę na polskich drogach. Jeśli zaufasz specjalistom w tej dziedzinie, cała biurokracja będzie niczym bułka z masłem.