Kosmetyka samochodowa i dokładna pielęgnacja, czyli jak zadbać o swoje auto

Kosmetyka samochodowa i dokładna pielęgnacja, czyli jak zadbać o swoje auto

Troska o samochód nie jest niczym zaskakującym. Chcąc jak najdłużej cieszyć się pięknym wyglądem i sprawnym działaniem naszego pojazdu, powinniśmy inwestować w jego regularne przeglądy techniczne, a także stosować do jego pielęgnacji właściwie dobrane kosmetyki. Warto też raz na jakiś czas pokusić się o nieco kosztowniejsze zabiegi.

Krok pierwszy - dokładne oczyszczenie

Jak w przypadku każdego działa konserwacyjnego, pierwszym krokiem przygotowawczym jest dokładne oczyszczenie powierzchni. Tego rodzaju zabieg dostępny jest w renomowanych zakładach samochodowych, a wśród nich znajduje się auto detailing Warszawa, oferujący efektywne usunięcie wszelkich osadów z powierzchni lakieru. Stosowanie różnych preparatów myjących do poszczególnych elementów pojazdu to niewątpliwie luksusowa forma pielęgnacji, która zapewni Twojemu samochodowi idealną podstawę do dalszych zabiegów konserwacyjno-upiększających. Tych z kolei w ofercie wysoko ocenianych warsztatów na terenie większych miast, takich jak Warszawa czy Kraków, nie brakuje.

Krok drugi - ochrona i konserwacja

Gdy każdy element naszego samochodu jest już dokładnie oczyszczony, a na jego powierzchni nie znajdziemy żadnych resztek smaru ani pyłu, możemy przystąpić do następnego etapu, jakim jest aplikacja specjalistycznego preparatu ochronnego, czyli specjalnej ceramicznej powłoki. Dostępna w ofercie AutoPremium powłoka ceramiczna Kraków to idealny sposób na przedłużenie trwałości i świeżego blasku nawet najdelikatniejszego lakieru. Wśród zalet zastosowania tego typu powłoki, należy wymienić efekt wetlook lakieru, zaawansowaną ochronę przed promieniowaniem UV, blokadę procesu utleniania, a co za tym idzie, blaknięcie lakieru. Zwiększona twardość to zdecydowanie mniejsza podatność na zarysowania, co w połączeniu z odpornością na kwaśne deszcze, rdzę, smołę, żywicę i wiele, wiele innych szkodliwych czynników sprawia, że aplikacja powłoki ceramicznej jest właściwie niepodającym się w wątpliwość procesem obowiązkowym.

Krok trzeci - podtrzymanie efektu

Przystępując w odpowiedzialny sposób do kwestii pielęgnacji samochodu, należy pamiętać, że nawet najdroższe zabiegi nie spełnią swojego zadania, jeśli w ślad za nimi nie pójdzie należyta i regularna pielęgnacja. Systematycznie stosowane i odpowiednio dobrane do każdego elementu pojazdu kosmetyki samochodowe Kraków, pozwolą na widoczne przedłużenie efektów przeprowadzonych na karoserii zabiegów konserwujących. Oczywiście, nie można zapominać także o wnętrzu samochodu. Do pielęgnacji tapicerki, wykładzin podłogowych czy dekorów także należy dobrać odpowiednie specyfiki. W końcu zadbane auto to wizytówka każdego kierowcy.