Piękny samochód na dłużej, czyli jak zadbać o swoje auto

Piękny samochód na dłużej, czyli jak zadbać o swoje auto

Poza stanem technicznym, dla zachowania wartości samochodu i cieszenia się nim przez lata, ważne jest także regularne dbanie o jego czystość i prezencję. Warto tego pilnować nawet wówczas, gdy nie zależy Ci szczególnie na wyglądzie. Sprawdź, jak zrobić to najlepiej.

Pozbądź się drobnych wad - zadbaj o szczegóły

Diabeł tkwi w szczegółach, to powiedzenie ma w sobie sporo prawdy, szczególnie jeśli chodzi o samochody. Zarówno pod kątem technicznym, jak i czysto estetycznym. Drobne ryski na lakierze, minimalne przebarwienia tapicerki czy przetarcia plastików, wszystko to składa się na zużyty i niezbyt atrakcyjny wygląd. Podobnie jest z trudnymi do usunięcia zabrudzeniami, które przy niedokładnym myciu mogą zbierać się na samochodzie. Najlepszym sposobem na to, by pozbyć się tych wszystkich uciążliwych drobiazgów, jest profesjonalny auto detailing. Warszawa to miasto, w którym znajdziesz wiele salonów oferujących nie tylko dokładne mycie detailingowe, ale także usuwanie niedoskonałości. To opcja zdecydowanie najkorzystniejsza, zarówno pod względem samych kosztów, jak i czasu.

Zabezpiecz lakier - raz, a porządnie

W kwestii dbania o lakier, ile osób zainteresowanych tematem, tyle różnych porad i opinii. Nic w tym dziwnego, ciężko bowiem o jedną idealną receptę. Na pewno trzeba dbać o bezpieczne mycie i stosowanie wosków bądź innych powłok ochronnych. Wszystko zależy oczywiście od stanu lakieru, zdecydowanie wartym polecenia rozwiązaniem jest jednak powłoka ceramiczna. Kraków to jedno z miast, w których znajdziesz specjalistów zajmujących się nakładaniem takich zabezpieczeń. Co w nich takiego wyjątkowego? Przede wszystkim niesamowita trwałość. Raz nałożona "ceramika" wytrzyma co najmniej kilka lat. Będzie też przy tym świetnie chronić karoserię i zapewni Ci olśniewający efekt.

Unikaj półśrodków

Oprócz profesjonalnych usług świadczonych w salonach detailingowych, o samochód można, a nawet trzeba dbać również samodzielnie. Jeśli poświęcasz już czas na mycie czy inne zabiegi, podejdź do tego z głową. Przede wszystkim postaw na profesjonalne kosmetyki samochodowe. Kraków, podobnie jak każde większe miasto w Polsce, ma wiele miejsc, w których zaopatrzysz się w porządną chemię. Nie zapominaj też o odpowiednich narzędziach. Drobiazgi takie jak ściereczki z mikrofibry, szczoteczki do felg czy ściągaczki do wody w połączeniu z dobrej jakości detergentami potrafią zdziałać cuda.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pielęgnacji samochodu bądź samej motoryzacji, zapraszamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym portalu. Znajdziesz w nich wiele praktycznych wskazówek, ciekawostek i newsów. Wszystko ze świata moto. Sprawdź!