Popularne usługi transportowe podczas podróży za granicę

Popularne usługi transportowe podczas podróży za granicę

Czasami podróżując po różnych krajach, przydają się różne usługi. Najczęściej turyści korzystają z transferu lotniskowego. W niniejszym artykule zwrócimy uwagę również na dostępne usługi transportowe podczas importu amerykańskiego auta do Polski. Zapraszamy do lektury!

Transfery lotniskowe organizowane busem oraz autobusem

Zamówienie transferu lotniskowego, czyli na przykład w formie autobusu lub busa z kierowcą z lotniska oraz na lotnisko pozwala nam bezpiecznie podróżować i być wszędzie o czasie. Po przylocie na lotnisko kierowca busa lub autobusu po uprzejmej prośbie może oczekiwać na dany przylot z tabliczką. Na tabliczce zazwyczaj napisane są dane osoby lub dane firmy. Dzięki takiej strategii będziesz miał pewność, że dotrzesz do odpowiedniego autobusu, a kierowca pojazdu odprowadzi Twoją grupę turystów na autobusowy parking. Transfery lotniskowe kraków są szczególnie popularne w okolicy Krakowa oraz Zakopanego. Zamawiając taki transfer, dodatkowo unikniesz stresującego szukania autobusu, dzwonienia i przekładania usługi w razie przesunięcia lotu. Firmy oferujące transfery lotniskowe zazwyczaj dysponują flotą w postaci autobusów oraz busów. Takie pojazdy dysponują ogromną przestrzenią bagażową, co pozwala z łatwością zapakować potrzebne rzeczy. Decydując się na taką usługę, nie musimy martwić się, czy bagaże zmieszczą się, jak ma to często miejsce, gdy zamawiane są taksówki lub wynajmowane są auta na przykład na minuty.

Samodzielne sprowadzanie samochodu amerykańskiego do Polski

Jeżeli zdecydujemy się samodzielnie sprowadzić samochód do Polski, czeka nas długa droga pełna wyzwań. Gdy auto jest już w naszym posiadaniu, musimy przetransportować auto do portu początkowego. To właśnie w tym miejscu najlepiej wykupić usługę amerykańskiej firmy transportowej. Takie usługi sprawiają, że import aut z usa jest bardzo przyjemny i mało kłopotliwy. Po zamówieniu usługi od firmy transportowej należy wybrać przewoźnika morskiego, który przetransportuje nasz samochód z USA do Europy. Specjaliści zalecają przetransportowanie auta do Niemiec w celu zapłacenia niższego VAT-u.

Co trzeba przygotować w urzędzie, aby zarejestrować samochód z USA?

Aby móc zarejestrować amerykańskie auto w Polsce, musimy posiadać: wniosek o rejestrację pojazdu, dotychczasowy dowód rejestracyjny samochodu, dowód odprawy celnej przewozowej, dowód osobisty, amerykańskie tablice, dowód zakupu auta, protokół potwierdzający pozytywne przejście badań technicznych oraz świadectwo dopuszczenia pojazdu do poruszania się po drogach europejskich.