Przygotowania do podróży po Europie

Przygotowania do podróży po Europie

Wyjazdy samolotami na wakacje all inclusive nie stanowią już tak wielkiej wyprawy, jak jeszcze kilka lat temu. Obecnie mamy możliwość niezwykle swobodnych podróży po całym świecie, w szczególności po Unii Europejskiej. Wiele osób rezygnuje z samolotowych luksusów, aby jeszcze lepiej poczuć klimat oraz kulturę innych nacji żyjących na Starym Kontynencie.

W gronie przyjaciół

Zazwyczaj młodzieżowe wyjazdy spalają na panewce ze względu na brak jakościowego środka transportu. Mało kto w wieku licealnym posiada prawo jazdy, nie wspominając już o odpowiedniej jakości samochodzie. Właśnie dlatego jeżeli chcemy spędzić czas w gronie przyjaciół, powinniśmy postawić na nieco inną opcję transportu. Samoloty w wielu przypadkach stanowią niezwykle kosztowny wydatek, szczególnie jeżeli mówimy o wakacyjnym sezonie. Pociągi także nie należą do najtańszych. Zostają nam busy! Jelenia Góra-Belgia, Białystok-Bratysława czy też Łódź-Eindhoven to zaledwie kropla w morzu wielu połączeń autobusowych z całą Europą. Wypada tylko wziąć do ręki mapę, wybrać losowe miejsce i udać się tam na przygodę swojego młodzieżowego życia.

Rozsądne zarządzanie pieniędzmi

Niezależnie od zasobności naszego portfela, warto mieć znajomość regionu, do którego zmierzamy pod kątem finansowym. Bez wątpienia ceny w sklepach mogą być różne nawet w skali jednego kraju. Widzimy to wyraźnie w Polsce - sto złotych na Podkarpaciu znaczy znacznie więcej, niż taka sama ilość pieniędzy w Warszawie. Dużo również zależy od czynników ekonomicznych. Płaca minimalna we Francji znajduje się na wyższym poziomie niż w naszym kraju, dlatego po części będziemy musieli nieco głębiej sięgnąć po kieszeni. W przypadku dłuższych wyjazdów warto wybierać takie regiony danego kraju, które stoją na niższym poziomie ekonomicznym. W hiszpańskiej Galicji wynajmiemy mieszkanie lub pokój w lokalizacji idealnej dla studenckiego życia dwa razy taniej, niż w Madrycie czy Barcelonie.

Odpowiedni wygląd na salonach

Chcemy właściwie prezentować się na wyjazdach, niezależnie od długości podróży i miejsca, do którego się udajemy. Warto również pamiętać o tym w momencie, kiedy podróżujemy samochodem. W końcu to nasze cztery kółka stanowią jedną z najważniejszych wizytówek - zobaczy je znacznie więcej osób, niż nawet nasze najnowsze ubrania czy odpowiednio wypielęgnowane fryzury. Właśnie dlatego warto odwiedzić specjalistów od czyszczenia auta, a czasami będzie niezbędny dobry lakiernik samochodowy. Warszawa, Kraków, Poznań - znajdziemy ich w wielu miejscach w kraju.