Samochodem po Polsce

Samochodem po Polsce

Nasz kraj często nie jest doceniany niemal przez wszystkie europejskie nacje. Co najbardziej może zaskakiwać, my sami wybieramy wielokrotnie urlop poza granicami Polski. Warto jednak zatrzymać się na chwilę i poważnie zastanowić, czego nam brakuje w porównaniu do innych państw. Najlepiej udać się na kilkunastodniową wycieczkę krajoznawczą samochodem i przekonać się, jak pięknym krajem jest Polska.

Prosto z samolotu

Turyści zza granicy ograniczają się zazwyczaj zaledwie do jednego miasta oraz jego okolic. Wynika to właśnie z problemów komunikacyjnych oraz męczących podróży autobusami lub pociągami z wieloma bagażami. Dlatego właśnie powinniśmy zwrócić uwagę na wynajem auta. Jeżeli chcemy po wyjściu z samolotu dostać się do centrum miasta, wystarczy zorganizować sobie transfery lotniskowe. Kraków, Warszawa, Szczecin - bez najmniejszego problemu możemy przedostać się z lotniska do miasta. Tam dopiero będzie mogli wypożyczyć nasze wymarzone cztery kółka, którymi na kilka dni możemy podziwiać całą Polską dzięki bardzo dobrze rozwiniętej infrastrukturze w całym kraju.

Ciągle na bieżąco

Przygotowanie do każdej podróży powinno nastąpić jeszcze przed wyjazdem z domu. Warto do samochodu spakować dodatkowy prowiant, kurtki przeciwdeszczowe i rzecz jasna wszystkie niezbędne narzędzia do ewentualnej wymiany koła. Nie możemy jednak przewidzieć wszystkiego. Przykładem może być nagły wypadek na krajowej drodze ekspresowej, przez co jest ona całkowicie zablokowana. Warto wtedy trzymać rękę na pulsie i raz na kilkadziesiąt minut odwiedzać portal dla kierowców. Znajdziemy tam dużo informacji o rzeczach, które dzieją się na bieżąco na polskich drogach. Ciekawą alternatywą są również wszelkiego rodzaju media społecznościowe, takie jak Twitter, Facebook i Instagram. Tam możemy zobaczyć relacje osób będących tuż obok miejsca zdarzenia znacznie szybciej, niż dojadą tam kamery telewizyjne.

Jakie auto wybierasz?

Oczywiście duży wpływ na wybór czterech kółek ma nasza sytuacja życiowa. Jeżeli podróżujemy w większym gronie z dużą liczbą bagaży, wtedy warto zastanowić się nad minivanem lub SUVem. Pomieszczą one wszystkie nasze bagaże oraz oczywiście większą liczbę pasażerów. Zdarza się jednak, że naszym celem jest romantyczny wyjazd we dwoje. Wtedy możliwości jest znacznie więcej. Właśnie na takie przypadki przygotowują się wypożyczalnie, dla których import aut z USA stanowi nie lada gratkę. Który mężczyzna nie chciałby zabrać swojej kobiety w podróż Fordem Mustangiem lub Chevroletem Camaro?