Zakup nowego auta zza granicy - czy warto?

Zakup nowego auta zza granicy - czy warto?

Rozważasz zakup nowego auta i zastanawiasz się, z której opcji skorzystać? Możliwości jest w końcu tak wiele: samochód prosto z salonu, auto z drugiej ręki, leasing, naprawa i renowacja starego modelu…a może warto postawić na samochód zza granicy? W końcu to rozwiązanie konsekwentnie zyskuje na wartości. Sprawdź!

Dlaczego sprowadzanie aut zza granicy jest popularne?

W ostatnim czasie sprowadzanie aut z innych krajów wyjątkowo zyskało na popularności. Co prawda trend ten jest znany od dziesiątek lat, a pierwsze modele były sprowadzane do Polski z Niemiec już w latach 60. Nie mniej to XX wiek stał się prawdziwym przełomem w tej branży. Coraz więcej osób decyduje się na to rozwiazanie głównie z uwagi na możliwość zakupu doskonałego samochodu w dużo niższej cenie. Te same modele w Polsce są dużo droższe, szczególnie jeśli chodzi o auta typowe dla danego rynku. Najchętniej wybieranym regionem są oczywiście Niemcy.

Auta ze Stanów Zjednoczonych

Choć to niemieckie modele samochodów są sprowadzane do Polski najczęściej, na uwagę zasługuje również rynek amerykański. Wielu fanów tamtejszej motoryzacji postanawia bowiem kupić auto z USA, gdyż w Polsce takie samochody są albo niedostępne, albo ich zakup wiąże się z niesamowicie wysokimi kosztami. Gdzie szukać zatem amerykańskich samochodów? Najlepiej zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zawodowo zajmuje się organizacją tego typu inwestycji. Jeśli chodzi natomiast o aukcje Usa, samochody są tam zazwyczaj wystawiane z myślą o amerykańskich kupcach, dlatego zorganizowanie zakupu na własną rękę może być dość skomplikowane i kosztowne.

Niemieckie modele z drugiej ręki

Tak jak już wspomnieliśmy, do Polski najczęściej sprowadzane są samochody niemieckie. Wynika to nie tylko z bliskości granicy, ale również z niezwykle bogatej oferty tamtejszych komisów. W Polsce takie auto można bowiem sprzedaż dużo drożej lub po prostu kupić je na własny użytek. Jeśli chodzi o sprowadzanie aut z Niemiec, koszty są naprawdę stosunkowo niskie. Typowe niemieckie modele są w Polsce sprzedawane z dużą marżą, dlatego o wiele bardziej rentownym rozwiązaniem jest zorganizowanie całego przedsięwzięcia na własną rękę, o ile oczywiście mamy ku temu zasoby czasowe i finansowe. Wówczas wystarczy wybrać się na Zachód i wrócić wybranym autem, a formalności można dopełnić już na miejscu.

Pamiętaj, że sprowadzenie samochodu to nie lada wyzwanie. Możesz oczywiście zorganizować cały proces w pełni samodzielnie, jednak dużo lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem jest zlecenie tej sprawy profesjonalnej firmie.