Zalety korzystania z auto detalingu – czy na pewno je znasz?

Zalety korzystania z auto detalingu – czy na pewno je znasz?

Szczegółowa konserwacja pojazdu może nieść za sobą wiele korzyści, jednocześnie stając się kolejnym krokiem systematycznego przeglądu i konserwacji pojazdu. Auto detaling to inwestycja, która odpowiada za przedłużenie żywotności samochodu, ale nie tylko. Jeśli interesują Cię wszystkie pozostałe zalety auto detalingu – zapraszamy!

Auto detaling a myjnia samochodowa

Wielu właścicieli pojazdów, nie tylko osobowych, myli pojęcie auto detalingu oraz myjni samochodowej, wierząc, że auto detaling to po prostu nieco solidniejsze wyczyszczenie samochodu równe myjni. Nic bardziej mylnego! Myjnie samochodowe wprawdzie usuwają brud i zanieczyszczenia z powierzchni zewnętrznych i, nieraz, wewnętrznych, ale w zależności od wyboru techniki mycia niektóre mają tendencję do uszkadzania lakieru lub działają zbyt powierzchownie. Auto detaling zawsze opiera się na myciu ręcznym, jednocześnie korzystając ze specjalistycznych urządzeń zabezpieczających lakier pojazdu. Rola auto detalingu wykracza poza usuwanie zabrudzeń jedynie widocznych gołym okiem i zadba o każdy zakamarek Twojego samochodu, by znów wyglądał jak nowy!

Auto detaling – profesjonalna konserwacja tapicerki

Niezależnie od rodzaju pojazdu oraz rodzaju tapicerki w nim, auto detaling to jedna z niewielu dostępnych na rynku opcji, która zadba o  jej zabezpieczenie na przyszłość. Większość oferowanych przez specjalistów auto detalingu (na przykład auto detaling Warszawa) produktów czyszczących stanowią również produkty na bazie substancji wysoce ochronnych. W przypadku powierzchni skórzanych, nakładany jest środek głęboko nawilżający – aby zapobiec pękaniu, przetarciom i rozdarciom, za to w przypadku plam tapicerka (niezależnie od tego, czy jest skórzana, czy miękka), zostanie odplamiona silnym, ale jednocześnie bezpiecznym produktem.

Autodetaling dba o sprawność samochodu

Dla każdego właściciela samochodowego sprawność silnika oraz wysokie osiągi są znacznie istotniejsze niż czysta tapicerka. Mimo że to ją widać na pierwszy rzut oka, jej czystość odpowiada jedynie za walory estetyczne. Tymczasem to właśnie silnik jest sercem każdego pojazdu i jego stan odpowiada za sprawność. Profesjonalny detaling zadba o silnik, usuwając kurz i inne zabrudzenia, co w niższych temperaturach czyni pracę samochodu płynniejszą. Kiedy silnik jest czysty – funkcjonuje optymalnie, a samochód otrzymuje szansę na dłuższą żywotność. Ta sama zasada odnosi się zresztą do zabezpieczonego lakieru, tapicerki, podwozia i innych czyszczonych przez specjalistów powierzchni, które nie wchodzą w skład pakietu ofertowego tradycyjnej myjni samochodowej.